Naar homepage
Jongeren in een groep

Meld je aan voor de netwerkbijeenkomst van Jong ggz

Datum en tijd
Locatie:
Bibliotheek Neude

Op 4 december 2025 van 16.00 tot 18.00 uur ben je van harte welkom bij de laatste Jong ggz-bijeenkomst van dit jaar in Utrecht. Een gezellige én inspirerende middag voor jonge ggz-professionals die graag meedenken over de toekomst van de geestelijke gezondheidszorg.

Naast het inhoudelijke programma is er volop ruimte om te borrelen, netwerken en ideeën uit te wisselen met collega’s uit het hele land.

Wachttijden in de ggz

Het centrale thema van deze bijeenkomst is wachttijden in de ggz, een onderwerp dat ons allemaal raakt. Ruim 100.000 mensen wachtten in oktober 2024 op geestelijke gezondheidszorg, waarvan ruim 60.000 mensen langer dan de maximale termijn van 14 weken, blijkt uit cijfers van de NZa. Hoe komt dat? En belangrijker: wat kunnen we samen doen om dat te veranderen? Lemke Klasing, strategisch adviseur bij de Nederlandse ggz, vertelt wat we – samen met andere partijen – doen om dit probleem aan te pakken. We horen graag van jou wat de wachttijdproblematiek betekent voor jouw werk en wat er in jouw regio al goed gaat. Zo kunnen we samen leren van inspirerende voorbeelden.

Speel het ggz-kwartet

Om het gesprek verder te verdiepen, spelen we samen het ggz-kwartet – ontwikkeld door de Nederlandse ggz, MIND, het NIP en de NVvP. Het spel laat op een toegankelijke manier zien welke keuzes bijdragen aan oplossingen voor grote thema's in de geestelijke gezondheidszorg. Daarnaast vertelt Joyce van der Wegen, adviseur Public Affairs bij de Nederlandse ggz, meer over de campagne achter het kwartet: hoe we politici oproepen om mentale gezondheid hoger op de agenda te zetten.

Wanneer is de bijeenkomst?

Datum: 4 december 2025
Tijd: 16.00 – 18.00 uur
Locatie: Bibliotheek Neude Utrecht, Neude 11, 3512 AE Utrecht

We zien je graag op donderdag 4 december!